GÜRKAN TAŞKIRAN

KIĞILI

CIO

“Evli ve iki çocuk babası olan Gürkan Taşkıran, profesyonel iş hayatına 1999 yılında Chicco Türkiye’de başlayarak bir çok başarılı projede rol almıştır. 2013 Yılında Chicco Türkiye’den Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak ayrıldıktan sonra 2 yıl ABB Grubu bünyesinde bulunan EL-Bi Elektrik ve 2,5 yıl Greyder Ayakkabı firmalarında Bilgi Teknolojileri Bölüm Yöneticisi görevlerini üstlenmiştir. Kariyerine 2016 yılı itibariyle Türkiye’nin önde gelen perakende firmalarından biri olan Kiğılı Giyim’de Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Direktörü olarak devam etmektedir.

Kariyeri boyunca görev aldığı firmalarda; birçok başarılı projeye imza atmıştır. Bu projelerden bazıları Digital dönüşüm ve inovasyon, SAP ve çeşitli ERP sistemlerinin projenlendirilmesi ve hayata geçirilmesi ile veri ambarı, iş zekası, CRM ve üretim optimizasyonları gibi bir çok proje üretmiş ve bu projelerin tamamını başarı ile tamamlamıştır.

Hali hazırda büyük veri , Perakende sektöründe müşteri deneyimi ve Omni-Channel projeleri ile ilgili çalışmaları devam etmektedir.”