OKAN ÖZKAN

myTECHNIC

ICT DIREKTORU

1975 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde tamamladı. İlk PC’sine bir araba bedeli ödeyerek 1990 yılında sahip oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik (BS) bölümünü okurken Kıbrıs genelinde çeşitli firmalarda ve okulda IT destek ve ağ yöneticisi olarak çalıştı.

Okuldan sonra sırasıyla Kale Grubuna bağlı Kale Data firmasında grubun ERP yazılımının; “Üretim Yönetimi” ve “Üretim Planlama” modüllerini hazırladı. MNG Kargo kuruluş ekibinde Yazılım ve Donanım sorumlusu olarak bulundu. MNG Kargo’nun şube yazılımını hazırlanması ve ilk geniş alan ağ projesinde yer aldı. Aynı dönemde İşletme (BA) eğitimini tamamladı. Grup SAGUN ’da Bilgi İşlem Müdürü olarak çalıştı. 7 fabrikanın ve 5 firmanın birbiri ile bağlanması ve ERP geçiş süreçlerini yönetti. 2007 yılında halen çalışmakta olduğu myTECHNIC Uçak Bakım hangarına, kurucu yönetici olarak “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörü” pozisyonunda katıldı. Yönettiği ekip ile halen kullanılmakta olan “myTECHNIC uçak bakım yönetim yazılımı” nın hazırladı. Hukuka olan ilgisi nedeniyle Adalet Yüksek okulunu tamamladı.

Halen Türkiye Bilişim Derneği Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 kurullarında yer almakta olup. Endüstri 4.0’a yönelik ürünlerin geliştirilmesi için bilinçlendirme seminerleri vermektedir. Yelken, Tüplü Dalış ve Modeler için Diorama hazırlama hobileri arasında yer almaktadır.