SELDA AYDOĞMUŞOĞLU

MİGROS

Bilgi Güvenliği Müdürü

2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 2018 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi Cyber Security Yüksek Lisans programını tamamladım.

2013 yılında Bilgi Güvenliği Bölüm Sorumlusu olarak göreve başladığım Migros T.A.Ş. ‘de şu anda Bilgi Güvenliği Müdürü olarak görevime devam etmekteyim.  Bilgi Güvenliği Birimi olarak tüm Migros uçtan uca  ağ güvenliği, regulasyonlara uyumluluk (PCI DSS, KVKK vb.) ve uç nokta güvenliğinin sağlanmasından sorumluyuz.

İş hayatıma 2008 yılında öncelikle Bilgeadam’da Sistem ve Ağ Eğitmeni olarak başladım. Ardından çeşitli entegratör firmalarda sistem, ağ ve güvenlik mühendisi olarak uzun süre hizmet verdim. Kariyerim boyunca görev aldığım firmalarda birçok başarılı proje tamamladım.

Evli ve bir çocuk annesiyim. Son günlerde hem çalıştığım alan hem de yüksek lisans programım olması nedeniyle Siber Güvenlik dünyası ile yoğun bir şekilde ilgilenmekteyim. Ayrıca retail sektöründe Siber Güvenlik ile ilgili çalışmalar yapmaktayım.