Turhan ÖZEN

TÜRK HAVA YOLLARI

Türk Hava Yolları Genel Müdür(Kargo) Yardımcısı

30 yıla yaklaşan iş deneyimi; satış, pazarlama, iş geliştirme, lojistik ve tedarik zinciri konuları olmak üzere geniş bir sektörel tecrübeyi içeren Turhan Özen, orta ve lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlamış, Boğaziçi Üniversitesi’nde aldığı İşletme eğitiminden sonra yüksek lisansını Koç Üniversitesi Exectutive MBA Programı ile tamamlamıştır.

Kariyerinin ilk yıllarına Koç Grubu’na ait otomotiv sektörü iştiraklerinde satış ve lojistik yöneticilikleri ile başlayan Turhan Özen , ilerleyen yıllarda kuruluş aşamasında katıldığı TNT Lojistik firmasında Dağıtım Operasyonları Grup Yöneticiliği ve Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2012-2014 yılları arasında CEVA Lojistik Balkanlar- Ortadoğu ve Afrika Bölgesi  İş Geliştirme ve Satış’tan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş ardından 2015 yılında  CEVA’nın Global İlaç ve Sağlık Sektörü başkanlığına getirilmiştir. 2016 yılı başı itibariyle CEVA Lojistik Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Turhan Özen, Aralık 2016 tarihi itibari ile Türk Hava Yolları A.O.’da Kargo’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine başlamıştır.

Turhan Özen, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir, evli ve iki çocuk babasıdır