İSMİHAN BAYSAL ANDERSON

ISG

IT & OTOMASYON DİREKTÖRÜ

Proje ismi: E-pasaport 

Proje içeriği: Yolcuların pasaport kontrollerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde tamamlamalarını sağlamak üzere ilk e-pasaport sistemi devreye alınmıştır.
e-pasaport sisteminin amacı; sınır kontrol noktalarında geçişi hızlandırmak, güvenlik kontrollerini standart hale getirmek, biometrik doğrulama teknolojilerinden en üst düzeyde faydalanmak, yolcu memnuniyeti ve deneyimini arttırmak, personel gereksinimini düşürmek, geleneksel kabinlere göre daha dar yapısı sayesinde etkin alan kullanımı sağlamaktır. 
Projede ilk olarak güvenli geçişi sağlayacak kapılar, donanımlar ve yazılımlar tasarlanmıştır.
Tasarıma uygun geliştirmeler tamamlanmıştır. Akabinde gerçek yolcularla pilot kullanım başlamıştır. Pilot kullanım sırasında problemler kaydedilmiş, çözümler üretilmiş, yolcuların süreci kolayca tamamlayabilmesi için iyileştirmeler ve yönlendirme çalışmaları yapılmıştır. Akabinde sistem 18 yaşını geçmiş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanımına açılmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=0wFMFG6Wg0Q

 

Proje ismi:Bulundum:Dijital Kayıp Eşya Platformu 

Proje içeriği: İSG olarak kayıp eşya sürecimizi iyileştirmek amacı ile bir yazılım geliştirme niyetindeydik. Bu esnada, bir kadın girişimci tarafından kurulmuş kayıp eşya süreçlerini dijitalleştirip platform olarak; havalimanları, havayolları, toplu taşıma, AVM, spor arenaları, hastaneler, gibi kurumlara sunmayı hedefleyen start-up firması Bulundum ile iş birliği yapmaya karar verdik. Süreçlerimizi birlikte analiz edip, aksayan noktalara çare olacak şekilde, sistemi birlikte geliştirdik ve 2 ay içerisinde uygulamaya aldık. Yolculardan ve operasyon birimlerimizden gelen talepler doğrultusunda, sisteme yeni fonksiyonlar eklenmeye devam edilmektedir. Sistem, benzer platformlara ihtiyaç duyabilecek tüm kurumlar tarafından kullanıma açık durumdadır. 

https://www.youtube.com/watch?v=N-DnTHOkOYc