Tolga YANAŞIK

DİJİTALİS

CEO

Tolga Yanaşık, lisans eğitimini Istanbul Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği fakültesinde tamamladı. İş hayatında gerekli olan deneyimi kazandıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını bitirdi. Farklı sektörlerde mühendislik ve müdürlük pozisyonlarında çalışan Tolga Yanaşık, 2006 yılında tedarik zinciri, lojistik ve üretim şirketlerine danışmanlık hizmetleri ve ileri analitik yazılımları sunacak olan Dijitalis şirketini kurdu. 

 

Dijitalis, bugün çok farklı endüstrilerin lider şirketlerine operasyonel stratejilerini belirleme, süreç verimliliği ve kaynak kullanımını iyileştirme, karar destek hizmetleri, kurumsal planlama kabiliyetlerini arttırmaları yönünde destek olmaktadır. Dijitalis'in sağladığı katma değer sayesinde şirketlerin bakış açısı, lokal optimizasyonu hedefleyen parçalı anlayıştan, entegre ve sistemsel bir gözle tedarik zincirine odaklanmaya evrilmektedir.

Dijitali ekibi optimum planlama, verimlilik ve süreç geliştirme konusunda geniş bir tecrübe ve derin bir kavrayışa sahiptir. Kuruluşundan bugüne şirket; otomotiv, perakende, tüketici ürünleri, havacılık, savunma ve lojistik sektörlerinde 100’ün üzerinde şirkette 400’e yakın başarılı proje tamamlamıştır.

 

Tolga Yanaşık aynı zamanda tüm dünyada aktif olan Toastmasters Hitabet ve Liderlik Geliştirme Organizasyonu’nun Türkiye ayağının kurulmasında görev almıştır. 2009 yılından beri çeşitli şehirlerde yeni kulüplerin kuruluması ve büyümesinde aktif görevler alan Tolga Yanaşık, 2018 yılından beri Area Director sıfatıyla İstanbul Toastmasters kulüplerine mentörlük hizmeti vermektedir.