Ahmet TANSIK

OKAN ÜNİVERSİTESİ

Öğretim Görevlisi

Tedarik Zinciri Yönetimi kavramının uygulamaya geçirilmesi konusunda 29 yıllık tecrübeye sahip olan Ahmet TANSIK, Tedarik Zinciri alanında danışmanlık hizmetleri veren Fransa merkezli Diagma firmasının İstanbul ofisi kurucu ortağı olarak görev yapmaktadır. Bununla birlikte üniversitelerde Tedarik Zinciri konusunda eğitimler vermektedir.

 

Ahmet, Diagma öncesinde P&G, Eczacıbaşı, Danone, Sabancı, Cadbury, Kraft gibi şirketlerde aldığı görevlerle operasyonel lojistik yönetiminden entegre tedarik zinciri yönetimine geçilmesine liderlik etmiştir. Güçlü bir tedarik zinciri yapısının kurulması için gerekli olan satış tahmini ve talep planlama, tedarik planlama, kapasite planlama, lojistik operasyonlar ve müşteri hizmetleri gibi yapıların güçlendirilmesini ve S&OP, siparişten tahsilata (O2C) gibi şirketlerin ana süreçlerine entegre edilmesini sağlamıştır.

Tüketici merkezli servis sunma vizyonu ile rafa bağlı tedarik zinciri (shelf connected supply chain) yönetimini hayata geçirmek için şirket içi ve şirket dışı süreç entegrasyonu üzerine çalışmalar yapan Ahmet; Blockchain, IOT, AI gibi bilgi teknolojilerindeki son gelişmeleri kullanarak uçtan uca zincir yönetimini yalınlaştırmayı hedeflemektedir.

1963 doğumlu ve 1987 ODTÜ Makina Mühendisliği bölümü mezunu olan Ahmet Tansık evli ve iki çocuk babasıdır.